Znanstveno, raziskovalno in strokovno delo laboratorija se odraža na številnih aktivnih in uspešno zaključenih projektih laboratorija. V obdobju zadnjih nekaj let smo uspešno izvedli naslednje projekte:
- Projekt Testiranje in validiranje sistema za zajem in kronologijo alarmov in dogodkov na TEŠ v sodelovanju s podjetjem Metronik
- Projekt Mehko krmiljenje digitalnih varilnih izvorov za MIG/MAG elektroobločna postopka varjenja za naročnika Varstoj
- Projekt destilarne viskija Glen Rothes Destillery, ki je financiran iz evropskega projekta Eureka v sodelovanju s podjetjem Miel d.o.o.
- Eureka projekt Fuzzy Control for Distributed Systems, zaključen 2005
- Projekt Inteligentna hiša, kjer je bil zasnovan in izveden model inteligentne hiše na Lon-Works tehnologiji ter TCP/IP medmrežni komunikaciji
- Projekt IST-2001-32316, INES Industrial Embedded Systems, 5. Okvirnega programa EU
- Razvojno-raziskovalni projekti na področju števcev električne neergije v sodelovanju z podjetjem ISKRAEMECO
- Razvoj optimalnega modela parogeneratorskega procesa za tovarno Zeolitiv v sodelovanju s podje-tjem SILKEM, Kidričevo
- Razvoj sodobnih metod vodenja sistemov ogrevanja in hlajenja bivalno-poslovnih objektov v sodelovanju s podjetjem EVACO Maribor
- KC STV – RRP2 – Tehnologija spletnega, daljinskega in distribuiranega vodenja
- EUREKA NEURO-TEMP- Nov pristop kontrole procesa temperature na osnovi metod mehkega računanja
- Nadzorni mehki regulator za usklajeno distribucijo tehnološke pare
Regulator plovnosti potapljača s potapljaškim jopičem.
Smo ustanovni član tehnološke mreže Tehnologija vodenja procesov, ki je ena od štirih tehnoloških mrež v Sloveniji. V okviru Centra odličnosti za sodobne tehnologije vodenja izvajamo dva projekta:Tehnologija daljinskega in distribuiranega vodenja ter Sistem za podporo odločanju pri vodenju proizvodnje.
V sodelovanju s Fakulteto za elektrotehniko iz Zagreba v okviru projekta: Na kvar tolerantan sustav vođenja hidroelektranama, izvajamo temeljni raziskovalni projekt Diagnostika napak, ki obravnava odkrivanje napak v tehniških sistemih, s poudarkom na postopku odkrivanja napak na realnih industrijskih sistemih.
Temeljno raziskovanje poteka v okviru programske skupine. Do leta 2005 smo vodili programsko skupino Avtomatika. V tem srednjeročnem obdobju pa smo raziskovalne kapacitete povezali z Inštitutoma za robotiko v skupni programski skupini Mehatronski sistemi.